In curand bebe al meu implineste 6 lunite! Ma simt tare mandra de el si de progresele pe care le face zilnic si de aceea vreau ca si el sa fie mandru de mine. Asa ca am decis ca incepand de maine sa ma apuc sa am grija si de mine. Adevarul e ca dupa ce am nascut m-am cam neglijat, si cine spune ca ai timp de tine cand un nou-nascut plange din cauza colicilor mai toata ziua timp de aproape 5 luni, minte! Va spun eu asta din experienta. Acum ca Stefan a crescut si ma pot intelege cu el, nu mai are colici, cred ca e cazul sa ma ocup de mine putin. Asta inseamna slabit in primul rand. Am avut o sarcina in care am acumulat niste kg, multe din ele au disparut dupa ce am nascut, dar totusi au mai ramas de dat jos. Vreau sa ajung la formele initiale, sa fiu o mama frumoasa, sa arat si sa ma simt bine. Parul deja si-a revenit (am avut o cadere de par masiva dupa ce am nascut, stiam ca o sa cada dar nu ma asteptam sa fie chiar asa). Pana in decembrie promit sa arat senzational, si stiu ca o sa reusesc daca imi pun ambitia. Mai ales ca-mi vine sotul acasa si musai sa fiu prezentabila, stiti voi daca arat bine poate o mai punem de-un bebe! Lol! :P
11 oct. 2010
Bring it on!
In curand bebe al meu implineste 6 lunite! Ma simt tare mandra de el si de progresele pe care le face zilnic si de aceea vreau ca si el sa fie mandru de mine. Asa ca am decis ca incepand de maine sa ma apuc sa am grija si de mine. Adevarul e ca dupa ce am nascut m-am cam neglijat, si cine spune ca ai timp de tine cand un nou-nascut plange din cauza colicilor mai toata ziua timp de aproape 5 luni, minte! Va spun eu asta din experienta. Acum ca Stefan a crescut si ma pot intelege cu el, nu mai are colici, cred ca e cazul sa ma ocup de mine putin. Asta inseamna slabit in primul rand. Am avut o sarcina in care am acumulat niste kg, multe din ele au disparut dupa ce am nascut, dar totusi au mai ramas de dat jos. Vreau sa ajung la formele initiale, sa fiu o mama frumoasa, sa arat si sa ma simt bine. Parul deja si-a revenit (am avut o cadere de par masiva dupa ce am nascut, stiam ca o sa cada dar nu ma asteptam sa fie chiar asa). Pana in decembrie promit sa arat senzational, si stiu ca o sa reusesc daca imi pun ambitia. Mai ales ca-mi vine sotul acasa si musai sa fiu prezentabila, stiti voi daca arat bine poate o mai punem de-un bebe! Lol! :P
10 oct. 2010
Cu capul in nori
9 oct. 2010
O mamica privilegiata
A historical love
Iubirica mea si-a revenit in sfarsit cu somnul de noapte! Dormim bine, avem si caldura...ce mai, ne simtim super! Deja incep sa percep mirosul sarbatorilor de iarna care in curand vor fi aici. Anul asta o sa fie cu atat mai special cu cat va fi si tati cu noi! Si nu doar atat dar vor fi primele sarbatori de iarna petrecute cu noul membru al familiei...ma apuca melancolia deja, asa ca va las sa ascultati melodia din video-ul pe care l-am atasat, melodie special dedicata iubiricii noastre. By the way, cantecul se numeste "A historical love", nu se putea un nume mai potrivit, nu?
8 oct. 2010
Mariah Carey?
Va las sa ascultati un adevarat concert, sustinut de una dintre cele mai bune voci ale muzicii internationale, Mariah Carey, cand era tanara! :D
7 oct. 2010
Another day has almost gone
5 oct. 2010
He likes bubbles!
Vremea si capriciile ei
Ma irita la culme vremea asta schimbatoare! Daca ieri au fost 18 grade si muream de cald, azi inghetam si, culmea, mai si ploua! Asta inseamna ca vom sta in casa, si nu e deloc pe placul iubiricii. Dar nu avem de ales, nu ne putem plimba prin ploaia rece, so, it's gonna be a loooonnnggg day! Ieri a fost super, am mers in parc, ne-am pozat cu porumbeii si Stefan pedala de zor in brate la bunica-sa. Daca ar fi putut cred ca s-ar fi aruncat in mijlocul lor. E fascinat de absolut tot ce vede, orice misca nu-i scapa din raza vizuala. E la fel de curios si de uimit ca tata-sau! :P In schimb, la fizic seamana cu mine, o spune si programul look-alike meter pe care l-am pus in josul paginii la blog. Asa mare de tot sa se vada ca iubirica seamana mai mult cu mine! Oftica-te Bogdan, dar asta e realitatea! :D Nu stiu de ce, dar ma simt mult mai bine acum...De aproximativ o saptamana avem o alta problema: iubirica se trezeste de 4 ori pe noapte, imi vine sa sar de la etaj! Nu stiu ce se intampla cu trezitul asta, el dormea toata noaptea pana acum. Pur si simplu se trezeste, de obicei tot la 2 ore, mananca si se pune la somn iar. Si pe mine ma rupe trezitul asta din 2 in 2 ore, nu sunt obisnuita cu el asa. Sper sa revina la programul lui normal cat mai repede ca daca nu...I'm gonna loose it! Se pare ca nu doar vremea e cea cu capricii, ci si bebe!
4 oct. 2010
Bebe si preferintele "culinare"
1 oct. 2010
Bun venit, Octombrie!
Nu stiu de ce, dar azi noapte nu am dormit foarte stralucit...Iubirica a dormit chiar foarte bine, eu stateam si ma uitam ba pe tavan, ba la el. O fi fost fool moon? Anyways, de aseara a fost tare vesel Stefan al meu. A ras mai bine de o ora, si daca nu pica de somn cred ca radea in continuare. De dimineata s-a trezit la fel de fericit, l-am schimbat, i-am dat sa pape si acum da semne ca urmeaza un nou somnic. Eu o sa fac niste buzunarele cu branza telemea (mi-e tare dor de ele) nu mai am rabdare pana vine tati acasa. Atunci o sa fac din nou, ca i-am promis demult si musai sa ma tin de cuvant. Adevarul e ca-mi place sa gatesc, sa incerc retete noi. Chiar ma gandeam ca retetele pe care le-am incercat si sunt foarte gustoase, le voi scoate la imprimanta si voi face o carte de ele. Carte pe care s-o am mereu la indemana pentru ca mai creste un pic iubirica si voi gati si mai intensiv. O zi rece azi la noi, se pare ca vine cu adevarat frigul...Luna asta sunt si eu batrana, implinesc 26 de ani!!! Mi se pare asa ciudat (in sensul bun al cuvantului) ca-mi voi sarbatori ziua de nastere cu puiutul meu. Abia asteptam sa treaca luna asta si sa vina tatiiiiiiiiiiiiiiiiii! In sfarsit! O sa ne petrecem sarbatorile impreuna, o sa mergem cu iubirica la sanius, o sa facem mancare buna, o sa ascultam colinde si, nu in ultimul rand, o sa impodobim bradutul de Craciun! Zboara timpule, mai repede!
Abonați-vă la:
Postări (Atom)