21 oct. 2010
Limbajul de internaut al iubiricii
Happy b-day 2 me
E oficial, azi am 26 de ani...ce urat suna, nu-i asa? Dar anul asta nici nu simt ca e ziua mea, sunt mult prea ocupata cu strumful meu, caruia tin sa-i multumesc, caci datorita lui nu simt ca am imbatranit. Stie el ce stie, si nu ma lasa sa ma intristez. In plus, e cea mai frumoasa zi de nastere, pentru ca o serbez alaturi de iubirica mea si sunt sigura ca nimic n-o sa poata egala asta. Deci, La Multi Ani mie! :P
Mosteniri
20 oct. 2010
Noutati din lumea lui bebe
19 oct. 2010
Programul pentru astazi
- schimbat bebele, dat sa pape.
- lasat un pic la joaca.
- pus la primul nanic.
- mami o sa faca o baita pana doarme iubirica.
- cand se trezeste bebe, dat sa pape, schimbat iar.
- imbracam frumos atat bebele cat si pe mami, pregatim caruciorul si plecam la plimbarica.
Diseara, povestim un pic cu tati, baita de seara, papica si apoi la somnic!
Primii "pupici" cu lipici
18 oct. 2010
Ultima suta de metri
15 oct. 2010
Ce bine că eşti
E o întâmplare a fiinţei mele
şi atunci fericirea dinlăuntrul meu
e mai puternică decât mine, decât oasele mele,
pe care mi le scrâşneşti într-o îmbrăţişare
mereu dureroasă, minunată mereu.
Să stăm de vorbă, să vorbim, să spunem cuvinte
lungi, sticloase, ca nişte dălţi ce despart
fluviul rece în delta fierbinte,
ziua de noapte, bazaltul de bazalt.
Du-mă, fericire, în sus, şi izbeşte-mi
tâmpla de stele, până când
lumea mea prelungă şi în nesfârşire
se face coloană sau altceva
mult mai înalt şi mult mai curând.
Ce bine că eşti, ce mirare că sunt!
Două cântece diferite, lovindu-se amestecându-se,
douâ culori ce nu s-au văzut niciodată,
una foarte de jos, întoarsă spre pământ,
una foarte de sus, aproape ruptă
în înfrigurata, neasemuită luptă
a minunii că eşti, a-ntâmplării că sunt.
Somn, dulce somn!
Viata, de undeva de sus
Abonați-vă la:
Postări (Atom)